רהיטים מעוצבים

שידות

שידות, המשמשות כפריט ריהוט חשוב בחדר השינה, עברו לא מעט שינויים ותהפוכות החל מרגע כניסתן לעולם הרהיטים ועד היום. השם "שידות" מתייחס לאמצעי אחסון שהוא פרקטי ויחסית קטן, כדוגמת: ארונות, ארוניות, טואלט או אפילו קומודה. למעשה, השידות שייכות לקבוצת הרהיטים המוגדרים כמשלימים. הן תמיד נלוות לרהיטים דומיננטיים אחרים ואינן נחשבות לרהיט "הכוכב" של החדר. נמצא אותן בסמוך למיטה גדולה, שהיא מלאכת מחשבת של נגר מומחה, לצד הספות או גם בסמוך לארונות גדולים. עם זאת, שידות ממלאות תפקיד מהותי בשלמות החדר בו הן מצויות, הן מבחינת השימושיות והן מבחינה עיצובית ואסתטית.

שידות לחדר השינה

בשנים האחרונות הפכו שידות לחדר השינה כמעט לציוד אחסנה הכרחי הנמצא בסמוך למיטה. לרוב, שידות לחדרי שינה מהוות חלק בלתי נפרד מסט של ריהוט המיועד לחדר זה. מסיבה זו, כאשר קונים היום מיטה אצל נגר או ברשת ריהוט כלשהי מוצעות במקביל גם שתי שידות תואמות, שימוקמו בסמוך לשני צידי המיטה. נכון, ניתן בהחלט לרכוש עדיין מיטה ללא שידות תואמות אך כל מעצב רהיטים או חברה המספקת שירותי נגרות מקצועיים, יומרו לכם כי מיטה ללא שידות היא כמו חדר ללא חלונות. התחושה הנוצרת בחדר ללא שידות היא תחושה של ריקנות וחוסר מושלמות. מעבר לאלמנט העיצובי, לשידות ישנו גם תפקיד פרקטי חשוב, והן משמשות לאחסון של פריטים שאנו זקוקים להם בהישג יד בסמוך למיטה: ממחטות אף, משקפי ראייה, ספר קריאה, תכשיר נגד יתושים או כל פריט חיוני אחר.

כיצד לבחור שידות?

שידות, כמו כל ריהוט אחר, צריכות להיות בנויות בצורה מקצועית ובהתאם לכללי נגרות ברורים, ועדיף שיהיו עשויות מעץ מלא או מחומר איכותי אחר שיישמר לאורך זמן. בנוסף לכך, כדאי לשים לב למנגנון הסגירה של השידות. שכן, היום ניתן להשיג שידות עם מנגנוני סגירה שקטים ביותר, המתאימים במיוחד לאווירה בחדר השינה. מטרתם של מנגנונים אלה היא למנוע התעוררות של הישנים בחדר גם כאשר פותחים את השידה. מנגנונים אלה מומלצים במיוחד במקרה של שידות לחדר ילדים. במקרים אלה, השידות יסגרו בדממה מוחלטת גם אם אחד הילדים יטרוק את המגירה בכוח פנימה. שידות מסוג זה ניתן להשיג אצל נגר מומחה או ברשתות מובחרות והן מעט יקרות יותר, אך ההוצאה בהחלט משתלמת.

שידות החתלה

לשידות החתלה ישנו מקום של כבוד ברשימת השידות הקיימות. שידות אלה לרוב עשויות מעץ מלא או מתחליפים כדוגמת פורמייקה או סיבית. נושא החומר ממנו עשויות שידות החתלה הוא חשוב ביותר, שכן עליהן מונח התינוק לא מעט זמן. מסיבה זו, צריכות שידות החתלה להיות עשויות מחומר איכותי כדי שיהיו יציבות ויישמרו על בטיחותו של הפעוט. באותה מידה, עליהן להיות נוחות לשימוש ולאחסון, ממש כמו כל שידה אחרת הקיימת בבית או בחדר השינה. לכן, מרבית השידות המוצעות היום למכירה על ידי חברות נגרות ורהיטים הן מעץ מלא, שהוא ללא ספק איכותי מאוד ועמיד לאורך שנים.
 
 
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media