רהיטים מעוצבים

להחזיר את ריהוט הגינה שלכם לחיים

רהיטי הגן שלנו הם הרושם הראשוני שאנו נותנים בכניסה לביתנו. הם הדבר הראשון שהאורח מן החוץ רואה עוד בטרם פסע פנימה. בשל התפקיד הייצוגי הזה של ריהוט הגינה, ייצרני ריהוט זה נוהגים להשקיע בו את מיטב העיצוב ומחירו גם בהתאם. 
 
מרבית הצרכנים יקנו את ריהוט הגינה שלהם פעם אחת או פעמיים בחייהם בשל המחיר הגבוה של ריהוט מסוג זה. זאת כמובן בציפייה שריהוט זה ייתן תמורה לעלותו הגבוהה וישמור על המראה והעמידות שלו לאורך זמן למרות פגעי מזג האוויר. אך מי אמר שצריך להסתמך רק על יצרני הריהוט כדי להבטיח את המראה של הריהוט הזה? בכתבה זו, תקבלו מספר עצות חשובות איך לשמור ולחדש את ריהוט הגינה שלכם, ללא הרבה מאמץ ועם תוצאות מרשימות.  

מה עושים עם חלודה?

אחת הבעיות העיקריות של ריהוט גן ממתכת היא הקורוזיה והחלודה. כאשר מדובר ברהיטים שמבוססים על אלומיניום, הלחות הרבה שבאוויר הישראלי יחד עם השמש הקופחת עלולים לגרום הן לדהיית צבע המתכת והן ליצירת קורוזיה. לרהיטים שמבוססים על ברזל, השהייה בסביבה לחה או במגע עם גשם, עלולה לגרום ליצירת חלודה. מרבית האנשים, במצב כזה מחליטים לזרוק את הרהיטים שלהם ופשוט לקנות חדשים, אך לא חבל על הכסף? יש בהחלט מה לעשות וכיום קיימים בשוק מוצרים שנועדו לחדש מתכת בקלות ואפילו בצביעה ישירה על קורוזיה וחלודה בלי לנקות ולשפשף את המתכת לקראת הצביעה המחודשת. כמו כן, בניגוד לפעם, התהליך הזה כבר לא לוקח כמה ימים ונושא בחובו הרס מברשות וריח לא נעים. סדרות מוצרים חדשניות המבוססות על מים במקום על שמן או טרפנטין כמו למשל המרטון, מאפשרות לחדש מתכת תוך זמן קצר, ללא ריחות לוואי ואינן פולטות אדים רעילים לאחר מכן. 

להפוך ישן לחדש

בעיה אחרת שיש עם רהיטי גן, במקרה שהם כן מאוכסנים במקום שמוגן מפגעי מזג האוויר, היא שיני הזמן השוחקות אותם. כך, פרטים יפיפיים שהיו על הרהיטים הללו בהתחלה כמו ריקועים, שבלונות או קישוטים כבר מאבדים מצורתם. במקרה אחר, כתוצאה משימוש מרובה ברהיטים אלו הם נפגמו, נשרטו או התלכלכו או פשוט צבעם דהה. גם למקרה הזה יש מענה של עשה זאת בעצמך, שיאפשר לכם לשמור את כל הפריטים הקלאסיים והאהובים ולהעניק להם מראה חדש וזוהר. כך לדוגמא, בסדרת המרטון קיים צבע המיועד למתכת רקועה ולהדגשת המראה הרקוע המיוחד. צבע שכזה יכול לסייע לכם גם בחידוש כסאות עם דוגמת ריקוע מיוחדת (ראו תמונה בפסקה הקודמת) וכן בחידוש מראה של סורגים או גדרות מחוץ ובפנים הבית. 

אם תהיו מעוניינים לא לחדש את המראה הישן של הרהיטים הללו, אלא דווקא לתת להם מראה עדכני וחדש, תוכלו למצוא בשוק גם מגוון צבעי מתכת בגימורים שונים אטומים ושקופים, חלקים ומנצנצים שיכולים לתת מראה חדש לחלוטין לריהוט החוץ שלכם, בהשקעה מינימלית וקצת עבודת כפיים.

ריהוט מעץ

אומנם רהיטי המתכת לגן, הם נפוצים למדי, אך מתחרים בהם בכבוד רהיטי הגן מהעץ. אלו אהודים על רבים בשל המראה הטבעי שלהם וההשתלבות שלהם בגינה ובתחושת הטבע שחלל זה של הבית אמור לתת לשוהים בו. אז כיצד מחדשים אותם? כדי לחדש רהיטי עץ באופן כללי, מומלץ לשייף אותם קלות באמצעות נייר לטש אפס. כך משטח העץ הופך מחוספס יותר והצבע יתפס עליו הרבה יותר בקלות. לאחר השיוף, עוברים עם סמרטוט לח על הרהיט כדי להוריד שאריות לכלוך, אבק וצבע. בשלב הבא בוחרים בכיסוי הרצוי. אם מעוניינים לשמר את מראה העץ ולחדש אותו, ניתן להשתמש בצבעי עץ בעלי גימורים שקופים או חצי שקופים דוגמת אלו של המותג ורנית. אם מדובר ברהיטים ישניים במיוחד, פגומים ושרוטים, מומלץ ראשית כל למלא את השריטות, החתכים והשברים בשפכטל ולחכות לייבוש מלא. לאחר מכן, ניתן ליישם צבעי עץ אטומים במגוון גימורים. 
 
 
מעוניינים בטיפים נוספים על חידוש רהיטים? הכנסו עכשיו לערוץ של דניאל חסון באתר טמבור
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media