רהיטים מעוצבים

מזנונים

מזנון ומסגרת טלויזיה מזנונים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית כבר שנים ארוכות. למזנונים ישנו תפקיד חשוב ביותר בחלל הסלון, ומלבד היותם מקום אחסון עבור חפצי נוי וחפצים חשובים אחרים, הם משמשים גם כחלק הכרחי מעיצובו. ואכן, גם סלון הכולל מערכת ישיבה יוקרתית, שולחן מעוצב וכורסת טלוויזיה מפנקת יראה יתום, חסר חיים ובלתי מושלם ללא מזנונים תואמים. מבחינה עיצובית, לתחום של מזנונים ישנו תפקיד המזכיר מעט תצוגה מוזיאונית קטנה, הכוללת מגוון של פריטים המעידים משהו על בני המשפחה, החל מתמונות, דרך חפצי נוי שנקנו בטיולים ברחבי העולם וכלה בבקבוקי היין המשובחים, הממתנים לאירועים מיוחדים.

מזנונים – מה היה פעם? מה קורה היום?

בעבר האופנה השלטת בתחום מזנונים הייתה מסורבלת מעט וכבדה. מרבית המזנונים, שנקנו אצל נגר מקצועי, היו גדולים מאוד ומסורבלים למראה. בנוסף לכך, תפקידם השימושי של מזנונים בתקופת סבתא וסבא היה לאחסון את כל תכולת הבית שלא נמצא לה מקום אחסון מתאים אחר. מזנונים אלה שימשו אף לאחסון חפצים שונים, שהיו צריכים למצוא את דרכם ממזמן אל פח הזבל, ונשארו בבית רק בגלל שטחי האחסון הנרחבים ובגלל הנטייה של כולנו לשמור גם מה שלא צריך, שהרי "חבל לזרוק, ואולי נזדקק להם בעתיד". היום לאלמנט העיצובי של מזנונים ישנה חשיבות גדולה ביותר לצד אפשרויות האחסון המרובות. שכן, בתכנון עיצוב מזנונים מושקעת הרבה יותר חשיבה על ידי מעצבים ושירותי נגרות מומחים. בעבר היו מרבית המזנונים עשויים מעץ מלא בשילוב עם דלתות זכוכית תואמות. גם היום ישנם מזנונים רבים הבנויים על קונספט דומה, אלא שהיום העיצוב הוא מעודן הרבה יותר ונעשה באמצעות מלאכת מחשבת של שירותי נגרות מקצועיים. בנוסף לכך, ניתן לשלב בעיצוב מזנונים מעץ גם חומרים אחרים, כדוגמת: אלומיניום, מתכת או אפילו פלסטיק. בעידן שלנו לכל מזנון ישנו תפקיד כפול חשוב – עליו לשמש כמקום אחסון פונקציונאלי ופראקטי ובאותה מידה להיות אסתטי מספיק כדי להשתלב בצורה מושלמת בעיצוב הסלון.

עיצוב מזנונים – מגמות חדשות בשטחמזנון טלויזיה

כניסת הטלוויזיה לחיים של כולנו השפיעה מאוד על עיצוב מזנונים. זאת ועוד, שלא כמו הטלוויזיות הצנועות והמסורתיות שהשפיעו בצורה מצומצמת על עיצוב מזנונים, טלוויזיות הפלאזמה או ה-LCD שינו לגמרי את שוק עיצוב המזנונים. היום עיצוב מזנונים הוא הרבה יותר מינימליסטי באופיו עם קונספט נקי וטבעי כמה שיותר. קשה היום למצוא מזנונים עמוסים וכבדים הכוללים אינסוף דלתות ההזזה ופתיחה, מגרות ופתרונות אחסון אחרים. המזנונים של היום הם פרקטיים מאוד, כוללים פחות מקומות אחסון ומהווים בסיס לטלוויזיה או פריט משלים שלה, כאשר היא תלויה על הקיר. בנוסף לכך, חלו שינויים אחרים בתחום של מזנונים, כאשר ישנם לא מעט אנשים המוותרים על מזנון לטובת פתרונות עיצוב ושירותי נגרות אחרים. נישות אחסון קטנות מגבס בקיר או מדפים מעוצבים במגוון סגנונות הם שני פתרונות המשמשים לא אחת כתחליף למזנון הישן והמוכר. 
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media