רהיטים מעוצבים

מהם ההבדלים בין פרקט עץ לגרניט פורצלן דמוי פרקט?

מהם ההבדלים בין פרקט עץ לגרניט פורצלן דמוי פרקט?

אריחי גרניט פורצלן דמוי פרקט יכולים להתאים לריצוף חלל החוץ או הפנים. הם מהווים אלטרנטיבה לשימוש בפרקט עץ טבעי וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיקר בהיבטים הבאים:
א. תחזוקה – העץ הוא חומר טבעי, חזק ועמיד והשימוש בו כרצפה מחייב טיפול והתייחסות מיוחדת. פרקטים נוטים להישרט ולכן התחזוקה שלהם כוללת התקנה של מגני גומי או לבד עבור הרהיטים. בעיות מן הסוג הזה לא קיימות בתחזוקה של אריחי פורצלן או אריחי קרמיקה. באריחי גרניט פורצלן דמוי פרקט ניתן להסיר באופן מיידי כל לכלוך, לרבות צבע, מיץ ושיירי מזון.

ב. עמידות – אריחי גרניט נחשבים עמידים יותר בהשוואה לסוגים מסוימים של פרקטי עץ ולמינציה. יחד עם זאת, כדאי להשוות בין דגמים ספציפיים על מנת לבדוק את רמת העמידות. פורצלן דמוי עץ מתאפיין בעיקר בעמידות למים ולפגעי מזג האוויר. עמידות זו אינה קיימת בעץ טבעי שפחות מתאים לריצוף חוץ חשוף.

ג. מחיר – בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההבדלים במחירים בין פרקט עץ לגרניט פורצלן אינם משמעותיים. הכל תלוי באיכות הריצוף ובדגם הנבחר על ידי הלקוח. אפשר לחסוך בהוצאות באמצעות בחירת אריחים משתלמים או לרצף רק חלק מהבית עם פרקט טבעי.

האם יש הבדל במראה החיצוני?

גולת הכותרת בבחירת פתרונות ריצוף היא האסתטיקה. כולנו מביאים בחשבון את התחזוקה, העמידות והמחיר, אך בסופו של דבר מתקבלת החלטה לפי המראה החיצוני. בהקשר הזה תקף הביטוי "על טעם וריח אין מה להתווכח": יש מעצבי פנים המאוהבים במראה הייחודי של גרניט פורצלן דמוי פרקט, לעומת לקוחות שלא מוכנים לוותר על פרקט עץ טבעי וחמים.
לסיכום, השוואה בין פרקט עץ לגרניט פורצלן רלוונטית גם עבור בעלי בתים וגם עבור אנשי מקצוע וכדאי לערוך אותה בהתאם להעדפות אישיות.
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media