נגרות

עיצוב פנים - ריצוף שיש

ריצוף שיש

בעבר נהוג היה להתייחס לשיש בהקשר למשטח העבודה במטבח או לחדר אמבטיה בלבד. עם זאת, במהלך השנים חלו שינויים משמעותיים בתחום, כאשר היום משמש השיש למגוון מטרות נוספות, כולל חיפוי או ריצוף שיש. בעשור האחרון יותר ויותר אנשים מתעניינים בשיטת ריצוף שיש לסלון או אפילו לחדרים אחרים בבית. התעניינות גוברת זו בסגנון ריצוף שיש נובעת מסיבות רבות, שהדומיננטית מביניהן היא, המראה המיוחד של השיש. ריצוף שיש יוצר מראה אקסקלוסיבי מאוד ויוקרתי, שאף חומר אחר המתאים לריצוף הבית איננו יכול להחליף. מסיבה זו, גם במרבית המשרדים המפוארים, בבתי המלון ובמרפאות היוקרתיות נהוג להשתמש בשיטת ריצוף שיש. ריצוף שיש נחשב גם לעמיד מאוד והוא יכול להשתלב באופן מושלם בעיצוב פנים של בתים  או של עיצוב משרדים, עם ריהוט גינה מוקפד, עם תאורה מתאימה ורומנטית ועם אווירה מיוחדת ובלתי נשכחת.

ריצוף שיש – סוגים קיימים

היום ישנם סוגים שונים של ריצוף שיש בעיצוב הבית. עם זאת, נהוג לחלק את ריצוף השיש לשתי קבוצות עיקריות – ריצוף שיש טבעי וריצוף שיש מעובד ומלאכותי. שיש טבעי נחשב ליוקרתי מאוד, בעל מראה טבעי ועדין יותר ובעל עמידות גדולה. עם זאת, בארץ לא קיימים מחצבי שיש טבעי, הוא מיובא לישראל מחו"ל ולכן גם מחירו לרוב גבוה מאוד. שיש מלאכותי הוא שיש המורכב מחומרים שונים. שיש זה אמנם קרוי "שיש", אך הוא איננו באמת אבן שיש, אלא חומר שעבר תהליכי עיבוד שונים, המקנים לו את תכונותיו המיוחדות. לשיש המלאכותי ישנו מראה אחיד, הוא חזק מאוד ומוצע לקהל הצרכנים במגוון צבעים ושילובים. בנוסף לכך, שיש מעובד מיוצר גם בארץ ולכן מחירו של ריצוף שיש מסוג זה הוא נמוך יותר ביחס לשיש אמיתי. לשני סוגי ריצוף שיש אלה ישנם יתרונות רבים, כאשר האפשרויות הקיימות בשוק הן מגוונות ביותר מבחינת: הגדלים, הצבעים, הצורות והשילובים. מדוגמאות של ריצוף שיש ניתן להתרשם בקטלוגים שונים.

ריצוף שיש – התקנה

אדריכלים ממליצים בעת בחירת ריצוף שיש, יש להתייחס לכמה נושאים חשובים, כדוגמת: מראה אחיד, אריחים ללא שריטות או שברים, המלצות תחזוקה, צבעים, שילובים רצויים ונושאים נוספים. ריצוף שיש ניתן להתקין על פני רצפה קיימת או על פני תשתית חדשה. כאשר ריצוף שיש למטבחים מותקן על תשתית חדשה, יש להכין אותה בהתאמה מיוחדת על בסיס אבן גרוסה וללא חול. במרבית המקרים, ריצוף שיש כולל שימוש באריחים גדולים, היוצרים תחושה של מרחב מרשים. בנוסף לכך, לאחר התקנת ריצוף שיש יש צורך גם בליטוש, המתבצע על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום. שכן, תוצאות של ליטוש מקצועי של ריצוף שיש יוצרות ברק מושלם ומראה בלתי נשכח. ולבסוף, המלצות חשובות לניקיון ריצוף שיש: אין לנקות ריצוף שיש עם סקוץ' או צמר פלדה אלא רק באמצעות מטלית רכה, יש לנקות כל נוזל שנשפך על רצפת שיש בהקדם האפשרי ולהקפיד להשתמש רק בחומרי ניקוי ייעודיים.
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media