נגרות

בחירת מקצוע – החלטה לא קלה

אני וחברה שלי בדיוק נמצאים עכשיו בשלב דיי חשוב בחיים שלה, אני והיא מתלבטים כבר הרבה זמן מה היא תלך ללמוד וכמובן, איפה היא תלך ללמוד. תחילה אני אספר שחברה שלי מאד מאד יצירתית, הרבה פעמים היצירתיות שלה מגיעה לידי ביטוח בעיצוב הדירה הקטנה שלנו, ציורים ועוד. החלום הגדול שלה הוא ללכת ללמוד עיצוב פנים ולעסוק במקצוע הזה לאחר מכן, אך יש כל כך הרבה אופציות: עיצוב בתי קפה, בתים פרטיים, אולמות הפקת אירועים ועוד.
קודם כל ולפני הכל, תחום עיצוב הפנים מתאים בעיקר לאנשים שהם באמת באמת טובים בזה, זהו תחום שיש בו הרבה מאד כסף, אבל מצד שני אנשים לא רצים לזרוק את הכסף שלהם על מעצבי פנים שהם לא הכי טובים בשוק. היא קצת חוששת מהעובדה הזו אבל אני בטוח שהיא תהיה מצוינת, גם החברות שלהם היא עיצבה את הבית בטוחות בה מאד. אחרי שהצלחתי לשכנע אותה שהעתיד שלה באמת נמצא שם התחלנו לברר על המקומות המומלצים, אז קודם כל אם לא רוצים לעשות תואר יש אפשרות כזו, אך לא בטוח שיהיה קל אחרי זה למצוא עבודה. יש קורסים, לימודי הנדסאים ואפילו חוגים (ככה הם מגדירים את זה) כדי ללמוד את יסודות המקצוע ולנסות לשחות בו לבד. אז נכון אם רוצים משהו עד כדי כך, כדאי גם להשקיע בו ולכן ההחלטה שנפלה היא ללכת או ללימודי הנדסאים לתחום אדריכלות ועיצוב פנים או תואר שלם. התייעצנו עם כמה אנשים מקצוע וגילינו שמבחינת תוכן הלימודים, מי שלומד לתעודה ומי שבעל תואר לומד כמעט אותו דבר, ההבדל היחידי ביניהם הו שמי שלמד תואר באדריכלות יכול לחתום על תכניות של בניין רב קומות ומי שלמד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכול לחתום על תכניות בניין של עד ארבע קומות. זהו הבדל דיי גדול עבור מישהו שרוצה להיות אדריכל, אבל כמו שכבר אמרתי חברה שלי רוצה להיות מעצבת פנים. זוהי בדיוק הסיבה שלאחר התייעצות עם מכרים בתחום היא החליטה שהיא תלך ללמוד שנתיים וחצי מאד אינטנסיביות והיא תסיים כהנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים. על מנת לתת לה הרגשה טובה בקשר להחלטה שלה קניתי לה לא מזמן מתנה, ספר של מעצב פנים מאד חזק בשוק היום שגם הוא מעולם לא למד תואר באדריכלות והוא מוגדר כהנדסאי. היא שמחה.
אחרי שהיא החליטה כל שנותר היה לבחור את המוסד האקדמאי המתאים ביותר בשבילה. ההחלטה שלנו הייתה האם ללכת ללמוד בשנקר, כאן בתל אביב, או במכללה למנהל בראשון לציון שגם כן נותנת אפשרות לאותו מסלול לימודים. מה שעשינו כדי להחליט היה מאד פשוט. בדקנו עם המוסדות הללו ועם חברות בתחום מה אחוז הקבלה לעבודה של כל אחד מהם. אני יכול להגיד שלאחר הבדיקה היא בחרה בלב שלם ללכת ללמוד בשנקר וגם התקבלה.
אני בטוח שהיא תהיה מצוינת ומאחל לה את כל ההצלחה שבעולם.
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media