נגרות

פרקט עץ אמיתי לבית

קיימים סוגים רבים של פרקטים לבית זה נכון, אולם בסופו של יום – אף פרקט לא ישווה במראהו אל פרקט עץ אמיתי, גושני, המביא אל הבית את העץ על מראהו המיוחד המשתבח עם השנים, הריח העצי הטוב ותחושת החום והרומנטיקה, ששום דבר אחר לא ישווה לה. אין ספק, כי פרקט עץ אמיתי הוא יקר יותר מכל פרקט אחר, אולם רבים וטובים כבר אמרו – דברים טובים עולים כסף, אבל אין להם תחליף.

מה מאפיין פרקט עץ אמיתי לבית?

פרקט עץ אמיתי עשוי בדרך כלל מעצים קשים, דוגמת אלון, מייפל קשה, מהגוני וכן עצים אקזוטיים יותר כמו טייגר ווד, קומרו, אירוקו וג'טובה. בעת בחירת פרקט עץ אמיתי לבית נעשה בדרך כלל שימוש במראהו האותנטי ללא גימור מיוחד, להיפך. המטרה היא לשמור על העץ במראה טבעי, במגע חלק, ללא הוספת חומרים המשפרים את מראהו. חשוב לדעת, עם זאת כי פרקט עץ אמיתי משנה את מראהו לאורך השנים, ובדיוק כמו יין טוב – הוא רק משתבח עם הזמן.
מרבית מי שבוחרים פרקט עץ אמיתי לביתם מעוניינים שלא לשנות את צבעו, למרות שהאפשרות בהחלט קיימת. אם תבחרו לצבוע את הפרקט בכל זאת, כדאי לעשות זאת לאחר מריחת הלכה והחומרים המשמרים אותו, זאת על מנת לקבל מראה שלם ואחיד. את עצי הפרקט עדיף לצבוע מראש, טרם ההרכבה, זאת על מנת שלא לפגוע בהם כשההתקנה תושלם.

האם תחזוקת פרקט עץ אמיתי באמת כל כך מורכבת?

ישנם מי שחוששים מהרכבת פרקטים מעץ מלא בביתם, לנוכח החשש כי הם עומדים להיקלע לתסבוכת קשה של תחזוקה מורכבת, אולם חשוב לדעת שיופיו של העץ המלא דווקא עומד לזכותו בכל הקשור לתחזוקה – ככל שהעץ יהיה טבעי יותר ומתוחזק פחות, כך ישתפר יופיו. על מנת לתחזק ולשמור על פרקט עץ מלא יש לשמור על כמה כללים בסיסיים (כולם נאספו באמצעות החנות פרקט בשרון ) :
פרקטים מעץ מלא רגישים למים ועל מנת לנקותם יש להשתמש במטאטא, שואב אבק עדין (ללא חובט ), וניגוב במגב מיוחד המיועד עבור פרקטים אלה. יש לנקות לכלוך ברגע היווצרותו (רלוונטי במיוחד לבתים עם ילדים).
יש להגן על פרקטים מעץ מלא משמש ישירה, זאת לנוכח העובדה כי חשיפה ישירה לשמש עלולה לפגוע בהם (לעוות אותם) או לגרום להם לשנות את צבעם.
יש להימנע מגרירת חפצים ורהיטים על פרקט עץ מלא וכן להיזהר בשימוש בנעלי עקב. בנוסף, יש לדאוג כי ציפורני בעלי החיים שבבית יהיו גזורות על מנת שלא לפגוע בפרקט.
אם תבחרו להתקין במות עץ בחלק החיצוני של הבית, יש להיוועץ באנשי מקצוע על מנת לבחור את העץ המתאים ביותר למטרה זו.
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media