נגרות

נגרות: תחביב לעומת מקצוע

כיום, בעידן בו כל מלאכה פשוטה אפשרית לאחר מעבר סדנאת עשה-זאת-בעצמך, גדלה תפוצת מקצוע הנגרות החובבנית בארץ. מהר מאוד מגלים כי נגרות אינה מלאכה פשוטה ושבכדי להגיע לרמה מתקדמת בה אפשרי כבר להכין רהיטים עם מודולי הרכבה ושימוש מתוחכמים יש ללמוד בסדנאות רבות. 

מה לומדים בסדנאות נגרות?

תוכלו למצוא חוגים, סדנאות נגרות רבות בכל רכבי הארץ. בסדנאות הנגרות מקבלים ידע על הטכניקות הבסיסיות לשימוש בכלי עבודה מקצועיים, מבינים לאילו מטרות מיועד כל כלי עבודה כיצד מייצרים סקיצה ראשונית של רהיט פשוט ואיך הופכים אותו ממצב של סקיצה לרהיט שמיש לכל דבר. כאשר תכנון הסקיצה הראשונית מתפתח לכדי רמה של תפאורה מסובכת, רצוי שהנגר החובב יתייעץ וישתף פעולה עם נגר מקצועי אשר לו יש ידע וניסיון הדרוש לביצוע המלאכה.

לימודי נגרות מקצועיים

תחום הנגרות הינו תחום רחב בו ניתן להתמקצע עד כדי תחום צר בו נהפוך להיות מוגדרים כנגר מומחה. לפני פנייה ללימודי נגרות מקצועיים אנו מציעים לנסות לגלות מהו התחום אשר מעניין אותנו ביותר במסגרת המקצוע. בין התחומים השונים נוכל למצוא: שחזור רהיטים (רסטורציה), נגרות ריהוט גן, תפאורות, סגנון מודרני, נגרות בסגנון כפרי, תיקון מטבחים, אחזקה ותחומים נוספים. – לכן אנו ממליצים להישאר מעודכנים בטרנד האחרון מתוך עולם עיצוב הבית ולגלות איזה תחום הינו התחום המבוקש ביותר, ועד כמה אנו מתחברים אליו.

נגרות כתחביב – מהו המחיר?

בניגוד למקצועות אחרים, לימודי תחום הנגרות אינם לימודים יקרים. חומרי הגלם זולים, ולרוב הסדנאות אינם מגיעות לסכומים גדולים (מאות שקלים, ולא אלפים). בדרך כלל לאחר השתתפות בסדנאת נגרות (5-15 מפגשים לרוב) יוכל הנגר החובב להכין שרפרף פשוט, שולחן עבודה נוח ורהיטים פשוטים נוספים ולרוב לא יצתרך לקחת קורסים/סדנאות נוספות בכדי להתקדם לרמה גבוה יותר – כדי להתקדם צריך לפעול על פי שרטוט מסודר ולפעול בדומה להדרכות הנלמדות בסדנא. ניתן לומר כי לאחר סדנא איכותית בה לומדים להכיר את חומרי הגלם וכלי העבודה, יכול הנגר החובב להמשיך בדרכו ללא מורה צמוד, וכאשר עולות שאלות יכול להעזר בתשובותיו של נגר מקצועי או בפורומים של נגרים ברחבי הרשת.
 
שיווק באינטרנט SEO-Creative | בניית אתרים: SEO-Media